Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
Publikācija:

2021. gadā gaidāmas izmaiņas intelektuālā īpašuma tiesību lietu piekritībā

26 janvāris 2021

Ar Civilprocesa likuma[1] 2020. gada 1. oktobra grozījumiem mainīta īpašā lietu piekritība Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas kompetencē nododot lietas par autortiesību un blakustiesību, datubāzu veidotāju tiesību (sui generis) aizsardzību. Iepriekš minētās lietas skatīja vispārējās jurisdikcijas tiesas pēc vispārējās piekritības. Šobrīd Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skata arī lietas par patenttiesību, augu šķirņu, pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju, dizainparaugu, preču zīmju, sertifikācijas zīmju un ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu aizsardzību.

Minētais regulējums stājās spēkā ar 2021. gada 1. janvāri, tomēr līdz 2020. gada 31. decembrim tiesā iesniegtie pieteikumi tiek skatīti vecajā kārtībā – tajā tiesā, kurā tie bija piekritīgi saskaņā ar vispārējiem piekritības noteikumiem. Ar jauno Civilprocesa regulējumu noteicot speciālo piekritību līdzīgi kā patenttiesību, augu šķirņu, pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju, dizainparaugu, preču zīmju, sertifikācijas zīmju un ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu lietu speciālās piekritības gadījumā kompleksi kopā ar grozījumiem citos ar lietu izkratīšanu saistītos jautājumos, tostarp, Ekonomisko lietu tiesas izveidi, plānots efektivizēt un paātrināt lietu izskatīšanu, noteicot īpašu papildus specializāciju attiecīgajām tiesām.

Šādi attiecīgajos speciālajai piekritībai nodotajos jautājumos tiks apmācīti Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneši, samazinot apmācību izmaksas, kā arī nodrošinot vienotu pieeju un tiesu praksi autortiesību un blakustiesību, datubāzu veidotāju tiesību aizsardzības jautājumos.

 

 

[1]             Civilprocesa likums: LR likums. 14.10.1998. Latvijas Vēstnesis, 326/330, 03.11.1998.