Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
Darījumi:

BDO Law juristi veicina starptautiska piegādes līguma strīda risinājumu izlīgumā

07 decembris 2020

Nereti dažādu valstu atšķirīgās prakses un izpratnes komercdarījumu vešanā noved pie darījuma partneru domstarpībām. Ja Eiropas rietumvalstīs darījumus ierasts kārtot sazinoties telefoniski un elektroniski, tad Latvijā vēl arvien darbojas princips, ka līgumi slēdzami rakstveidā.

Pie BDO Law vērsās kāds Lielbritānijas ražotājs, kuram bija strīds ar Latvijas uzņēmumu par piegādāto preču apmaksu saistībā ar atšķirīgu viedokli par piegādātajām precēm. Uzņēmumu starpā nepastāvēja rakstveida līguma un pastāvēja zināma neskaidrība kā un kurā jurisdikcijā situāciju risināt, ja puses kļūtu par nesamierināmiem prāvniekiem.

Organizējot vairākas tikšanās ar abām darījuma pusēm, piedāvājot savu risinājumus situācijai, BDO Law panāca strīda ārpustiesas risinājumu, abām pusēm rodot kompromisu un turklāt turpinot sadarbību arī nākotnē.