Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
  • COVID-19
Publikācija:

Aktuālā informācija un ieteikumi biznesa aizsardzībai

16 marts 2020

Vīrusa esamība visā pasaulē ir mainījusi daudzu lietu kārtību, attīstības tendences un arī ekonomiskās prognozes. Nešaubīgi, ka uzņēmumiem vairāk nekā jebkad ir un pārskatāmā nākotnē būs nepieciešams profesionāļu padoms dažādos jautājumos, kas rodas šo ārkārtas apstākļu ietekmē. 

Ko pandēmija nozīmē jūsu biznesam un jums? Lai gan joprojām ir grūti paredzēt COVID-19 ietekmi iltermiņā, BDO cieši uzrauga šo strauji mainīgo situāciju, piedāvājot ieteikumus, kas var jums palīdzēt šajā nenoteiktības laikā. Uzziniet vairāk zemāk atrodamajās publikācijās. 

 

Dzīve pēc Covid-19 jeb atbalsta mehānismi uzņēmējiem

Skaidrs ir tas, ka pat pēc ārkārtējās situācijas beigām ar Covid-19 vēl kādu laiku būs vien jāsadzīvo, tomēr, cenšoties šajā ne visai tīkamajā savienībā saskatīt arī kādu pozitīvu aspektu, piedāvājam ieskatu normatīvā regulējuma aktualitātēs un sniedzam ieteikumus uzņēmumu darbībai pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Lasīt visu publikāciju >>


COVID-19: plašāks dīkstāves pabalsta un nodokļu atvieglojumu saņēmēju loks un citi jaunumi

Sniedzam ieskatu būtiskākajos dīkstāves pabalsta piešķiršanas jaunumos un citos grozījumos, kas pieņemti aprīlī, kā arī turpināsim sekot līdzi un informēt par jaunākajām aktualitātēm.

Lasīt visu publikāciju >>


Publikācija: Dīkstāves pabalsta problemātika un risinājumi

Atbalstot Covid-19 izraisītās krīzes skartos darba devējus, daudzās nozarēs nodarbinātie jau šobrīd saņem valsts apmaksātu dīkstāves pabalstu, tomēr tikpat daudz ir arī neatbildētu jautājumu un neskaidrību par kvalificēšanos pabalstam, tā apmēru, atteikuma iemesliem un citiem dīkstāves aspektiem krīzes laikā. Piedāvājam ieskatu aktuālajā darba tiesību un dīkstāves pabalsta problemātikā Covid-19 laikā atbilstoši mūsu novērojumiem, sniedzot šajā jomā juridisko palīdzību klientiem.​

Lasīt visu publikāciju >>


Saeima pieņem papildu izmaiņas, aizsargājot krīzes skartos uzņēmumus un fiziskās personas pret parādu piedziņu

Jau rakstījām, ka Saeima ir pieņēmusi speciālu likumu Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību (turpmāk – Krīzes likums), kas ievieš pagaidu noregulējumu arī attiecībā uz parādu piedziņu gan pret uzņēmumiem, gan fiziskām personām.​

Lasīt visu publikāciju >>


Dīkstāves pabalsts

Uzreiz pēc ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas, valdība aicināja uzņēmējus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus saistībā ar darbinieku skaita samazināšanu, solot izstrādāt speciālu “Dīkstāves reglamentu”.

Lasīt visu publikāciju >>


Dalībnieku un akcionāru sapulces e-vidē

Lai gan par grozījumiem Komerclikumā saistībā ar dalībnieku un akcionāru iespēju piedalīties sapulcēs, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus, runāts jau sen, tomēr valstī izsludinātais ārkārtējais stāvoklis un noteiktie ierobežojumi likumdevējam liek rīkoties nekavējoties.

Lasīt visu publikāciju >>


Covid-19 krīzes likums ievieš izmaiņas arī parādu piedziņā

Saeima triecientempā 20. marta vakarā ir pieņēmusi speciālu likumu Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību (turpmāk – krīzes likums), kas ievieš pagaidu noregulējumu vairākās jomās, lai mazinātu iespējamās ekonomiskās sekas, ar kurām nāksies saskarties situācijai stabilizējoties.

Lasīt visu publikāciju >>


Likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”

Reaģējot uz COVID-19 radītajām sekām, 20. martā, Ministru kabinets ir pieņēmis likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

Lasīt visu publikāciju >>


Nodokļu sistēmas atvieglojumi uzņēmēju atbalstam

20. martā, Saeima ir pieņēmusi likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas iekļauj virkni priekšlikumu ar mērķi mazināt Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi uz ekonomiku.

Lasīt visu publikāciju >>


Uzņēmumu pārvaldība

20.martā, Ministru kabinets atbalstīja grozījumus Komerclikumā, kas nodrošina SIA dalībniekiem / AS akcionāriem iespēju piedalīties dalībnieku/akcionāru sapulcēs un balsot padomes sēdēs attālināti, izmantojot elektroniskās saziņas līdzekļus.

Lasīt visu publikāciju >>


Koronavīruss un datu apstrāde

Fiziskās personas veselības dati ir īpašas kategorijas personas dati Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) 9. panta izpratnē. Tas varētu šķist pretēji intuīcijai, bet uzņēmums nevar darbiniekiem prasīt atklāt, vai viņi ir inficējušies ar koronavīrusu, nolūkā mazināt risku darba vidē.

Lasīt visu publikāciju >>


Darba tiesību jautājumi

Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, slēgtās robežas daudzviet Eiropā, ārvalstu viesu apsīkums – šie un citi faktori sējuši bažas darba devēju un darbinieku vidū par atalgojumu, darba organizēšanu un citiem nodarbinātības jautājumiem. Piedāvājam ieskatu apkopojumā par darba tiesību jautājumiem saistībā ar COVID-19.

Lasīt visu publikāciju >>


Sadarbība ar valsts iestādēm un tiesām

Ministru kabinets ārkārtējās situācijas laikā ir uzlicis pienākumu valsts un pašvaldību iestādēm izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti.

Lasīt visu publikāciju >>


Vai un kā valsts atbalstīs uzņēmējus krīzes situācijā un kādus piesardzības pasākumus savlaicīgi veikt uzņēmējiem pašiem jau tagad?

Pakļaujot virkni Latvijai būtisku tautsaimniecības nozaru nekontrolētai iznīcībai un novirzot visu finansiālo atbildību par vīrusa ierobežojošo pasākumu ekonomiskajām sekām uz uzņēmēju pleciem, kopējās valsts ekonomiskās sekas būs īpaši smagas, jo tām tiks pakļauts ne tikai privātā sektora budžets, bet arī publiskais sektors ar papildus slogu sociālajam budžetam. Jāņem vērā, ka vairākas nozares visticamāk bez atbalsta nevarēs pārdzīvot viena mēneša pilnīgu dīkstāvi, kas šobrīd ir pats labākais scenārijs attiecībā uz pieņemtajiem pasākumiem.

Lasīt visu publikāciju >>

Koronavīruss un Force Majeure

Dažādie ierobežojumi un karantīnas pasākumi būtiski palēnina vai pat pilnībā pārtrauc ražošanas procesus. Kā uzņēmējiem jārīkojas, ja līgumu izpilde nav iespējama ražošanas dīkstāves dēļ?

Lasīt visu publikāciju >>