Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
  • Investīciju uzņēmuma vadītājs un citi 4 pārstāvji atver IT uzņēmumu Latvijā
Publikācija:

Investīciju uzņēmuma vadītājs un citi 4 pārstāvji atver IT uzņēmumu Latvijā

23 aprīlis 2021

Finup ar Baltkrievijas kapitālu Latvijā tika reģistrēts 2021. gada marta beigās. Dibinātāji ir pieci Baltkrievijas uzņēmēji. Viņu vidū ir RocketBody (sporta aplikāciju izstrādātājs) dibinātājs Timofejs Lipskis. Galvenā Finup daļa (96%) pieder ieguldījumu sabiedrības Quattro Capital izpilddirektoram Antonam Dmitrijevam.

dev.by jautāja Antonam Dmitrijevam, kāpēc uzņēmums tika reģistrēts Latvijā, kādi ir jaunuzņēmuma rīcības plāni un vai Quattro Capital ir plāni paplašināties citās valstīs.

Kas ir Finup

- Finup izveidos visaptverošu kredītnovērtēšanas platformu, kurā tiek izmantoti mašīnmācīšanās algoritmi un vēsturiskie dati (lielo datu analīze). Sistēma automātiski izveido, apstiprina un izmanto ļoti efektīvus riska novērtēšanas modeļus. Mēs strādāsim ar Eiropas tirgu. Mūsu klienti var būt bankas, fintech uzņēmumi, lieli datu apkopotāji, kas strādā ar lielu lietotāju skaitu.

Mēs arī gatavojamies izpētīt Eiropas tirgu investīciju piesaistei Baltkrievijai. Atliek noskaidrot, vai ir pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem. Pirmajā posmā mēs pārbaudīsim savas hipotēzes. Pēc tam kļūs skaidrs, kā pareizi ieviest uzņēmējdarbības modeli. No tā būs atkarīgi plāni darbinieku pieņemšanai darbā Rīgā un paša biroja lielums.

Kāpēc Latvija

- Mēs pirms diviem gadiem pieņēmām lēmumu par Quattro Capital ģeogrāfisko diversifikāciju. Tas ir standarta biznesa attīstības veids. Šī nav biroja pārvietošana, bet vienkārša dažādošana. Pagājušajā gadā koronavīrusa dēļ, izrādījās grūti īstenot atvēršanas plānu. Reģistrēt uzņēmumu bija iespējams tikai šogad.

Fakts ir tāds, ka Quattro Capital riska kapitāls ir tikai daļa no mūsu biznesa. Uzņēmums nodarbojas arī ar līzingu un fintech. Mēs ieguldām un veidojam finanšu iestādēm risinājumus, kas ļauj mums pārveidot kredītu un citu lēmumu pieņemšanas procesus tiešsaistes formātā. Mēs automatizējam tiešsaistes tirdzniecības kanālu (tirgus vietas, klasifikācijas un tiešsaistes hipermārketi) un finansēšanas organizāciju mijiedarbību.

Mēs izvēlējāmies Rīgu, jo ir pieprasījums pēc šādiem fintech risinājumiem un ir speciālisti, kas palīdzēs izstrādāt šādus risinājumus.

Procesa funkcijas

- Lai sāktu uzņēmējdarbības uzsākšanas procesu, bija jāsaņem Nacionālās bankas atļauja. Tas ir jāņem vērā. Pirmkārt, jūs saņemat Baltkrievijas varas iestāžu atļauju ienākt ārvalstu uzņēmuma kapitālā, un tikai pēc tam jūs varat to izveidot. Latvijas Investīciju aģentūra mums palīdzēja reģistrēt uzņēmumu. Viss process ilga vairākus mēnešus. Visaptverošu juridisko atbalstu sniedza starptautiskā uzņēmuma BDO birojs Rīgā. Ir patiešām vērtīgi atrast pareizo advokātu biroju, kas pavadītu visu procesu.

Otrais svarīgais punkts ir koronavīruss. Karantīnas padara šo ceļojumu garāku. Lai veiktu daudzas procedūras Latvijā, vispirms jums jāuztur 10 dienu karantīna. Tikai pēc tam jūs varat sākt kaut ko darīt: satikties, strādāt ar bankām, vest sarunas.

Vēl viena svarīga nianse ir norēķinu kontu atvēršana. Atbilstības kontrole Latvijas bankās ir ļoti sarežģīta. Šķiet, ka Šveicē ir vieglāk iziet dažu fondu atbilstību nekā Latvijas bankās. Mēs esam pilnīgi pārredzams uzņēmums attiecībā uz akcionāru struktūru un kapitāla izcelsmes avotiem. Bet pat tad mēs tikām ļoti rūpīgi izpētīti, viņus interesēja biznesa specifika, uzņēmuma lielums, aptuvenie ikmēneša ieņēmumi, naudas izcelsmes avoti ar apstiprinājumu.

Lasīt oriģinālo interviju dev.by krievu valodā iespējams šeit.