Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
Publikācija:

Nodokļu sistēmas atvieglojumi uzņēmēju atbalstam

20 marts 2020

20. martā, Saeima ir pieņēmusi likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas iekļauj virkni priekšlikumu ar mērķi mazināt Covid-19 pandēmijas negatīvo ietekmi uz ekonomiku.

  • No valsts budžeta apmaksāt darbnespējas lapas uzņēmumu darbiniekiem;
  • 2020.gadā atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu;
  • Tiks paredzēta iespēja nodokļu maksātājiem MK noteiktajās nozarēs nokavēto nodokļu maksājumu samaksu sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz trīs gadiem, ja termiņa nokavējums radies COVID-19 ietekmes rezultātā;
  • Atmaksāt apstiprināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summu visiem nodokļu maksātajiem 30 dienu laikā pēc PVN deklarācijas iesniegšanas termiņa, tās neuzkrājot līdz taksācijas gada beigām, nosakot, ka tas stājas spēkā 2020. gada 1. aprīlī.  Tāpat plānots atgriezt arī to apstiprināto PVN summu, kura šobrīd tiek uzkrāta līdz 2020. gada beigām, saskaņā jau ar iesniegtajām PVN deklarācijām par 2020. gada janvāri un  februāri;
  • Pagarināt uzņēmumu gada pārskatu sagatavošanas un iesniegšanas termiņu vismaz līdz 2020. gada 31.jūlijam. 

Ņemot vērā, ka precīzi nosacījumi nodokļu atvieglojumu izmantošanai tiks pieņemti turpmāko dienu laikā, mēs sekosim līdzi turpmākajiem valdības paziņojumiem un informēsim par tiem. 

 

Šī publikācija ir rūpīgi sagatavota, tomēr tā ir uzrakstīta vispārīgi un jāuztver kā vispārīgs informatīvs materiāls. Tā ir aktuāla publicēšanas datumā. Biroja komanda seko līdzi situācijas attīstībai un publicēs aktuālo informāciju, tiklīdz tiks pieņemtas kādas izmaiņas normatīvajos aktos. Lūdzu, sazinieties ar BDO Law, lai apspriestu šos jautājumus attiecībā uz Jūsu konkrēto situāciju!