Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
Darījumi:

Zvērinātu advokātu birojs BDO Law turpina nostiprināt savu praksi sniedzot juridiskos atzinumus pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Rīgas ūdens” .

12 novembris 2020

Attiecībā uz pašvaldību kapitālsabiedrību darbību likumdevējs ir paredzējis paaugstinātus pārvaldības un uzraudzības standartus. Ievērojot to, ka publisku personu kapitālsabiedrības rīkojas ar publisku mantu un to darbību tirgū var ietekmēt politiski lēmumi, pašvaldību kapitālsabiedrībām ir pienākums periodiski izvērtēt savas saimnieciskās darbības lietderīgumu un atbilstību Valsts pārvaldes iekārtas likumam. Šāds izvērtējums satur izvērstu uzņēmuma izpēti, darbības juridisko un ekonomisko analīzi un tiesību normu regulējuma analīzi. Vienlaikus šāda izvērtējuma ietvaros jāvērtē arī ekonomiskie aspekti, analizējot saimnieciskās darbības ietekmi uz konkurences un konkrēta tirgus aspektiem. ZAB BDO Law komanda, kuru veido gan advokāti, gan ekonomisti un nodokļu konsultanti apvienoja savus spēkus un veica padziļinātu SIA “Rīgas ūdens” darbības izvērtējumu attiecībā uz saderīgumu ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma obligātajām prasībām.