Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.
Publikācija:

Medības | Kad Ulmanis vēl bija jauns un sprauns

03 janvāris 2017

Vairāk uzmanības pievēršot inovācijām, tehnoloģijām, kas nenovēršami ienāk arī tradicionāli konservatīvajās medību aprindās, tiek pamazām aizmirstas tradīcijas, vecā lietu kārtība un zināšanas. Ar šīm lietām atkal pēc laika saskaroties, šķiet, ka tas nu gan ir revolucionārs jaunievedums.

Pieredzējušu mednieku atmiņu stāsti ir ļoti vērtīgs zināšanu avots, lai izprastu, kā medības tika organizētas un ko vispār tolaik saprata ar jēdzienu medības. Bieži vien mēs nenovērtējam tās zināšanas, kas ir medniekiem ar 30, 40 vai pat 60 gadu stāžu, proti, šie vīri ir bijuši mednieki labu laiku pirms daudzi no tiem, kas lasa šo rakstu, vispār bija dzimuši. Tāpēc autors piedāvā nelielu salīdzinošo juridisko ekskursiju vēsturē, kuras gaitā tiks apskatīti Latvijas Republikas 1922. gada 14. janvāra Medību noteikumi, 1923. gada 31. decembra Medību likums un 1935. gada 23. jūlija Medību likums.

Visu rakstu žurnāla "Medības" janvāra numurā lasīt: Medibu_likums