Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu jums atsaucīgāku un personalizētu pakalpojumu. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Lūdzu, izlasiet mūsu PRIVĀTUMA POLITIKU, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm un to dzēšanu vai bloķēšanu.

Rolands Žīgurs izglīto jaunos juristus Mākslas tiesībās

29 maijs 2019

Zvērinātu advokātu biroja BDO Law jurists Rolands Žīgurs vadīja Mākslas tiesību kursu Rīgas Juridiskās augstskolas bakalaura programmas studentiem. Kursa garums bija 30 akadēmiskās stundas un šis bija jau otrais akadēmiskais Mākslas tiesību kurss Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Kursa ietvaros studenti tika iepazīstināti ar šādiem tematiem: autortiesību pamatprincipi, mākslinieciskās izteiksmes brīvība un tās ierobežojumi, juridiskas nianses mākslas kolekcionāru, muzeju un galeriju attiecībās, laikmetīgajai mākslai raksturīgie juridiskie problēmjautājumi, kā arī starptautiskais regulējums attiecībā uz kultūras mantojumu.

Rolands par kursu: “Mākslas tiesību nozare Latvijā vēl joprojām ir vāji attīstīta, un man ir patiess prieks, ka topošo juristu vidū ir entuziasma pilni studenti, kas izrāda interesi par šo jomu. Tas stiprina manu pārliecību, ka pakāpeniski mākslinieku un citu nozares pārstāvju tiesības tiks īstenotas un aizsargātas efektīvāk. Īpašs paldies Katei Zilgalvei un Kristiānai Viļumai par nenovērtējamo ieguldījumu kursā, daloties savās zināšanās un pieredzē par dažādiem mākslas nozares praktiskajiem un juridiskajiem jautājumiem!” 

“Rolands ir lielisks pasniedzējs. Viņš izaicināja mūs ar jautājumiem un situācijām gandrīz katrā lekcijā, kas noturēja mūsu uzmanību. Aizraujošas bija arī debates par pareizo atbilžu variantiem. Kursa saturs bija labi sagatavots un saprotams. Rolands atbilst visiem parametriem, lai viņu nosauktu par labu pasniedzēju – saprotami izskaidroja sarežģītus konceptus, sniedza pamatotas atbildes uz visiem jautājumiem, izaicināja mūs un spēja noturēt uzmanību visas lekcijas garumā”- tā par kursu sniedz atsauksmi kāds students.

Kāds cits students vērtē kursu ar šādu atsauksmi: “Ja būtu iespēja, es šo kursu noteikti izvēlētos atkal. Rolands ir vienreizējs pasniedzējs, kurš lekcijas padara interesantas un iedvesmojošas, tajā pašā laikā detalizēti izskaidrojot Mākslas tiesību jēdzienus.”