BDO Latvia balvu jauno mākslinieku atbalstam saņem Amanda Ziemele

10 decembris 2020

Veicinot kultūras un mākslas mecenātisma tradīcijas Latvijā, BDO Latvia izsludina balvu jauno mākslinieku atbalstam. Balvas piešķiršanas mērķis ir palīdzēt jaunajiem māksliniekiem iegūt atzinību un novērtējumu, kas tik ļoti svarīgs viņu profesionālajā izaugsmē.

Šī gada nogalē BDO Latvia nodibina jaunu ikgadēju tradīciju - balvas pasniegšanu kādam izvēlētam jaunam māksliniekam. Balva tiek pasniegta šogad pirmo reizi ar mērķi regulāri apzināt jaunos māksliniekus un novērtēt viņu sniegumu Latvijas vizuālajā mākslā, veicināt jaunu mākslas darbu rašanos un popularizēt Latvijas jaunos māksliniekus gan Latvijā, gan ārpus tās. Tāpat BDO Latvia ar savu priekšzīmi vēlas aicināt arī citus uzņēmējus Latvijā atbalstīt kultūras un mākslas notikumus, attīstot privātā sektora ziedošanas kultūru - dot atpakaļ savai sabiedrībai un kultūrai.

Balvas iniciatore ir BDO Latvia vadošā partnere, zvērināta advokāte Vita Liberte. “Lai sniegtu atbalstu jaunajiem māksliniekiem un pārliecību par saviem spēkiem ir nepieciešams gan morāls, gan finansiāls atbalsts,” balvas izveidi pamato BDO Latvia partnere, zvērināta advokāte Vita Liberte. Vita Liberte ir arī Kim? patronese un VV Foundation dibinātāja. “Manuprāt, ir ļoti svarīgi sniegt palīdzību citiem, ja tev ir tāda iespēja. Mēs ar savu piemēru gribētu iedrošināt arī citus uzņēmumus Latvijā atrast savu atbalsta formu un paņemt paspārnē kādu kultūras jomu vai notikumu. Šogad esam izvēlējušies mākslinieci Amandu Ziemeli. Amandai ir oriģināla gleznieciska valoda, kuras pamatā ir formas, kas attēlo kādu abstraktu notikumu vai pilnīgi jaunu realitāti. Šīs realitātes apzināšanai nepieciešama intelektuāla un intuitīva piepūle, līdzīgi, kā mūsu profesijā,” par mākslinieces izvēli saka Vita.

Balvu saņem māksliniece Amanda Ziemele

Šogad balvu saņem Amanda Ziemele. Amanda Ziemele pārliecinoši sevi parādīja personālizstādē “Kvantu matu implanti” kim? Laikmetīgās mākslas centrā (21.02.2019.–07.04.2019.), viņas darbi pieejami izstādē BLACK MARKET/ NADA Miami 2020/ Riga Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, tāpat Amanda ir nominēta “Purvīša balvai 2021”.

Manuprāt, BDO Latvia iniciatīva ir ļoti nozīmīga lokālās mākslas kontekstā, iesaistoties laikmetīgās mākslas procesu veicināšanā, kā sistemātisks atbalsts jaunajiem māksliniekiem. Paldies par sniegto atbalstu,” saka Amanda Ziemele.

BDO Latvia balva tiek piešķirta māksliniekam, izvēloties konkrētu mākslas darbu un vienojoties par atbalsta formātu. Vai tā ir gleznas jaunrade, naudas prēmija vai atbalsts izstādes organizēšanā. Būtisks ir ne tikai materiālais atbalsts, bet arī iespēja jaunajam māksliniekam prezentēt savu darbu, kas tiek izmantots Ziemassvētku apsveikuma veidā un nosūtīts visiem klientiem tādā veidā popularizējot jauno mākslinieku un iepazīstinot ar potenciālajiem mākslas pircējiem un kolekcionāriem.

Zīmīgi, ka šī nav pirmā iniciatīva, ko BDO Latvia īsteno atbalstot mākslas nozari. Iepriekš ir organizētas gan izstādes, gan virkne citu pasākumu mākslinieku atbalstam. Arī uzņēmuma biroja telpas ir kā vērienīga mākslas darbu galerija, turklāt, BDO Latvia partneris Jānis Zelmenis ir kaislīgs mākslas kolekcionārs, kuram pieder nozīmīga mākslas darbu kolekcija.

AS BDO Latvia ir vienīgais starptautiskā BDO tīkla oficiālais pārstāvis Latvijā. BDO International ir piektais lielākais revīzijas un finanšu pakalpojumu uzņēmumu tīkls pasaulē ar birojiem 167 valstīs un teritorijās. BDO pieredzējušie speciālisti nodrošina augstas kvalitātes nodokļu, audita, ārpakalpojumu grāmatvedības un korporatīvo finanšu konsultāciju pakalpojumus uzņēmumiem, organizācijām un valsts iestādēm, sniedzot izpratni un zināšanas, ko veido gan vietējo apstākļu pārzināšana, gan resursi, kas pieejami pateicoties dalībai vadošajā starptautiskajā tīklā.